GÜNDEM

‘Muhtemelen’ Açılacak!

ordu Çevre Yolu’nun tamamlanma sürecindeki gecikmeler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından “muhtemelen” 2025 yılına kadar uzatıldı. Bekleyiş süresine ek olarak, CHP ordu Milletvekili Seyit Torun’un tepkisine yol açtı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, katıldığı bir televizyon programında ordu Çevre Yolu 2. Etabı’nın “muhtemelen” 2025 yılında tamamlanacağını duyurdu.

Bu açıklamanın ardından CHP ordu Milletvekili Seyit Torun, geçen hafta Meclis’te ortaya attığı, ordu‘nun ulaşım sorunlarına bir kez daha dikkat çekerek, projenin 17 yılda bitirilememesi ve sürenin daha da uzatılmasına tepki gösterdi.

Seyit Torun, “Bir hafta önce ordu‘nun ulaşım sorunlarını Meclis gündemine taşıdık. Dile getirdiğimiz sorunlardan biri de 2006’da başlanan ve 17 yıldır bitirilemeyen ordu Çevre Yolu projesiydi. Bakan, şimdi çıkıp ordu Çevre Yolu 2. Etabı’nın ‘muhtemelen’ 2025 yılında biteceğini söylüyor. Önceki Bakan Sayın Adil Karaismailoğlu da çevre yolunun 2023’te açılacağını duyurmuştu. 20 km’lik yolu 17 yılda bitiremeyenler, bize bu sürenin 20 yıla uzayacağını söylüyor. Bakan Bey bile ‘2025 yılında tamamlayacağız’ demiyor, sadece ‘muhtemelen’ diyor. Proje sanki dün başlamış gibi müjde veriyor!” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu