GÜNDEM

GRÜ, İş Buluşmalarının İlkini Gerçekleştirdi

Giresun Üniversitesi Kültürel Aktiviteler Topluluğu (KÜAT), tarafından düzenlenen Kariyer Buluşmaları etkinliğinin ilk ayağı Rektörlük Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda yapıldı.

Prof. Dr. Balcıoğlu, küçük bir şehirden çıkıp başarılı bir kariyer oluşturmak için yapılması gerekenleri ve eğitim hayatındaki zorlukların üstesinden nasıl geldiği konusunda bilgiler paylaştı. Ayrıca, mesleki yaşamındaki deneyimlerinden Giresun için yaptığı pek çok çalışmayı da öğrencilerle paylaştı. Spor Yazarı/Yorumcusu Haldun Domaç ise başarının anahtarının önce kendine inanmak olduğunu vurgulayarak, iyi bir kariyer için sürekli çalışmak ve yılmamak gerektiğinden bahsetti.

Domaç ayrıca kariyeri boyunca sürekli olarak iki işi birlikte yürüttüğünü ve “Engeller ve zorluklar olabilir ama önce siz kendinize ve başaracağınıza inanmalısınız” diye ekledi. Konuşmaların ardından soru cevap bölümüyle devam eden etkinlikte, Rektör Vekili Prof. Dr. Güven Özdem, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Kürşad Han Dönmez ve Kültürel Aktiviteler Topluluğu Sorumlu Akademisyeni Öğr. Gör. Kamil Patan konuşmacılara teşekkür belgesi ve hediye takdiminin ardından etkinliği sonlandırdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu