GÜNDEM

Fatsa’da 53 Köy Yaşam Merkezi Açıldı! Mahmut Özer’e Teşekkürler

Daha önce Milli Eğitim Bakanı olan ve şu anda Ordu Milletvekili olan Prof.Dr. Mahmut Özer’in yönlendirmesi ile köy okullarının kapatılmaması için başlatılan proje kapsamında, Fatsa ilçesindeki 53 eski köy okulu büyük bir onarımın ardından Köy Yaşam Merkezi’ne dönüştürüldü. 

Milli Eğitim Bakanlığı’na Minnettarız

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, köy yaşam merkezlerinin oluşturulmasında katkısı olan eski Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve devamını sağlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e, onarımların takibi konusunda titiz bir çalışma yürüten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya’ya teşekkür etti. Kibar, “Kırsal mahallelerde bulunan eski köy okullarının durumu bizleri de derinden üzüyordu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın girişimleri ile eski okul binaları tadilattan geçirilerek köy yaşam merkezlerine dönüştü. Köy yaşam merkezleri, mahallelerde sosyal ve kültürel hayatın canlanmasına katkı sağlayacak. Sosyal binaların yetersizliği yüzünden gerçekleştirilemeyen Halk Eğitim Merkezi Kursları yeniden başlayacak ve köy kadınları ve kızları için faydalı bir sosyal aktivite olacak.

Köy Yaşam Merkezi Haline Getirilen Okullar

Ahmetler Köyü İlkokulu, Akçakese İlkokulu,Aşağıardıç İlkokulu, Ayazlı İlkokulu, Yukarı Bahçeler İlkokulu,Bahçeler Sinan İlkokulu, Beyceli Kuzköy İlkokulu, Bozdağı İlkokulu, İslamdağ Arıkolu İlkokulu, Bucaklı İlkokulu, Buharı İlkokulu, Bülbül Köyü İlkokulu, Büyükkoç Mahallesi, Çömlekli İlkokulu, İslamdağ Fatih İlkokulu, Demirci Hancıoğlu İlkokulu, Demirci İlkokulu, Duayeri İlkokulu, Düğünlük İlkokulu, Gölköy İlkokulu, Güvercinlik ilkokulu, Hacıköy Mahallesi İlkokulu, Harmankıran İlkokulu, Ilıca Sarmaşık İlkokulu, Ilıca Yeşilyurt İlkokulu, İnönü Kıran ilkokulu, Karataş Köyü İlkokulu, Kavraz Korucuk ilkokulu, Kayaca İlkokulu, Kayaköy İlkokulu, Kılavuzömer İlkokulu, Kösebucağı Mahallesi ilkokulu, Hatipli Kargucak İlköğretim Okulu, Kulak Mahallesi Tepeköseli ilkokulu, Meşebükü İlkokulu, Oluklu İlkokulu, Örencik İlkokulu, Sazcılar İlkokulu, Taşlıca İlkokulu, Tayalı İlkokulu, Uzundere İlkokulu, Yassıtaş Hatipli İlkokulu, Yenikent İlkokulu, Yeşiltepe İlkokulu, Yukarıardıç İlkokulu, Yusuflu İlkokulu, Çöteli İlkokulu, Beyceli ilkokulu, Yeşilköy İlkokulu, Küçükkoç ilkokulu, Karşıyaka Dereköy ilkokulu, Aşağıyavaş ilkokulu. Haber Merkezi 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu