GÜNDEM

Eski Kapalı Çarşı Alanı Hala Kullanılmıyor!

Yıkıldıktan sonra belirsiz bir şekilde boş kalan eski Kapalı Çarşı alanı, resmi bir proje olmasına rağmen henüz başlamayan çalışmalar nedeniyle halkın büyük tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, kapatılan alanın geleceği hakkında endişelerini dile getiriyor.

ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Millet Bahçesi Projesi çerçevesinde yıktığı eski Kapalı Çarşı alanının belirsizliği devam ederken, projenin net olmaması nedeniyle halk alanın boş bırakılmasına tepki gösteriyor.

13 Haziran 2023 tarihinde Kapalı Çarşı’nın yıkılmasının ardından, Millet Bahçesi Projesi tabelasının asılmasına rağmen, hiçbir çalışma başlatılmadı ve alan boş bir şekilde kaldı. Büyükşehir Belediyesi henüz herhangi bir çalışma başlatmamışken, alanı çevreleyerek halkın kullanımına kapatmıştı.

ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ise alan için planladığı proje hakkında bilgi verememesine rağmen halkın kullanımına izin verilmemesine tepki gösteren vatandaşlar, en azından proje başlayana kadar alanın kullanımına açılmasını istiyor. Belediyeye tepki gösteren vatandaşlar, “Bu belediye bizim değil mi, neden izin vermiyorlar, zaten boş duruyor. Herhangi bir proje de henüz ortada yok” diyerek büyük tepki gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu