GÜNDEM

Barış için Günay’dan Çağrı Geldi

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da aralarında bulunduğu 10 eski bakan, “Barış ve Mantıklı Davranışa Yönelik Çağrı” adlı bir bildiri yayınladı. Bildiride, Filistin sorununa vurgu yapılarak “barış” çağrısında bulunuldu.

İŞTE ÇAĞRI YAPAN BAKANLAR

Bu yalnızca milyonlarca yaşamı yok etmekle kalmaz, aynı zamanda tüm toplumların huzuruna, refahına ve geleceğine de geri dönüşü olmayan zararlar verir. Ekonomik sıkıntılar ve eşitsizlikler büyür, acılar artar ve geniş çapta yayılır.

İnsanlık, ‘dünya savaşı’ korkusu ve tehlikesiyle yeni gerilimlere ve karanlıklara doğru itilir. Bu nedenle, her ne sebeple olursa olsun, teröre karşı kesin bir kararlılıkla olduğumuzu beyan ederken, mağdur halkların özgürlük, demokrasi ve insanca yaşam koşullarından mahrum bırakılma planlarına da aynı kararlılıkla karşı duruyoruz ve sorunların barışçıl bir şekilde çözülmesini öncelik olarak kabul ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri eski Bakanları:

Bu bağlamda, özellikle İsrail-Filistin çatışmasının yanı sıra her yerde sivil halka yönelik saldırılar derhal durdurulmalı ve olası daha büyük felaketleri engellemek adına dünya harekete geçmelidir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu