GÜNDEM

Ünye’de İsrail Saldırılarına Karşı Konvoyla Tepki

Ünye’de İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısı sonrasında ölen yüzlerce kişi için tepki konvoyu düzenlendi.

DÜNYA BU KATLİAMI DURDURSUN

Protesto etkinliğine katılan Ahmet Otyakmaz, “Dün gece İsrail’in gerçekleştirdiği saldırıyı kınıyoruz. Ünye gençleri olarak yaşanan zulme dur demek istiyoruz. Sivil, çocuklar, kadınlar, erkekler demeden İsrail’in acımasız katliamlarına tepki göstermek istiyoruz. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin’deki katliamlarla ilgili Müslüman ülkelerin harekete geçmesi çağrısında bulunması, sessiz kalmayacağımızın bir göstergesidir. Cumhurbaşkanı’nın da İsrail’e yaptırımlar uygulamasını bekliyoruz” dedi.

İÇİMİZ PARÇALANDI, GEREKEN ADIMLARI ATMALISINIZ

İsrail’in bir terör örgütü gibi davrandığını söyleyen Semih Demirel, “Yaşanan İsrail saldırısı sonrasında binlerce çocuğun öldüğü haberini aldığımızda içimiz parçalandı. Sosyal medya aracılığıyla tepki konvoyunu organize ettik. Ünye gençleri olarak Gazze ve Filistin için gerekli adımların atılmasını büyüklerimizden ve devlet yöneticilerimizden bekliyoruz” diye konuştu.

Yaklaşık 100 kişilik grup, ilçenin çeşitli noktalarında Türk bayraklarıyla araçlarıyla konvoy oluşturdu. Konvoya çevredeki insanlar da destek verdi. Durdiye Aksu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu