GÜNDEM

Sami Torun’la Görüşme Sonucunda ORBEL Kararını Değiştirdi

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORBEL, önce Çarşamba Pazarı’nı ücretli otopark yapma kararı almıştı ve bu sabah itibarıyla ücretli otopark uygulaması başlatılmıştı. Haberimizin ardından muhalefet partilerinin belediye meclis üyeleri duruma müdahale etti. Sami Torun’un müdahalesiyle gerçekleşen görüşme sonucunda ORBEL, aldığı karardan vazgeçip alandan çekileceğini açıkladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORBEL, Altınordu proje yapımı için yıkılan Çarşamba Pazarı’nı ücretli otopark haline getirmişti. Bu sabah Ordu Hayat Gazetesi Web Sitesinde yaptığımız habere göre, muhalefet partilerinin meclis üyeleri konuya müdahale etti.  

ORBEL, o alanı ücretli otopark yapmadan önce vatandaşlar, Çarşamba günleri hariç diğer günlerde ücretsiz olarak kullanıyordu. Bu durum, Ordu’nun otopark sorununa bir nebze de olsa çözüm sağlıyordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun, ORBEL ile gerçekleştirdiği görüşmede, alınan kararın yanlış olduğunu hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin kararı gereği alana ücretli otopark yapılabilme yetkisinin bulunduğuna dikkat çekerek, verilen karardan vazgeçilmesini talep etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu