GÜNDEM

Ordu Şehir Hastanesi İnşaatında Belirsizlik Var!

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Seyit Torun, ordu Şehir Hastanesi inşaatında belirsizlik olduğunu dile getirdi ve konuyu meclise taşıdı!

ordu Şehir Hastanesi’nin inşaatının hala devam ettiğini belirten CHP Milletvekili Seyit Torun, hastanenin açılış tarihi konusunda belirsizliklerin sürdüğünü ifade etti. Yapımına 2021’de başlanan ve 2023’te bitirilmesi planlanan hastane için Bakan Fahrettin Koca’nın ve yerel sağlık yetkililerinin verdiği tarihlerin tutmadığını söyleyen Torun, projenin süresi ve maliyetinin her geçen gün arttığını vurguladı. 

Torun, hastanenin yatak kapasitesi konusunda da çeşitli yetkililer arasında farklılıklar olduğunu belirterek, “Hastane projenin sağlıklı yürümediği izlenimini güçlendirmektedir. Şehir hastaneleri projeleri sağlık alanındaki büyük rant projeleri olarak bilinmektedir. ordu‘da inşa edilen şehir hastanesi de aynı akıbete doğru ilerlemektedir” dedi. Torun, hastane inşaatının bürokratik engeller, bütçe sorunları ve belirsiz bir çalışma yöntemiyle ilerlediğini ifade ederek, “Topluma hizmet bir ciddiyet işidir, rantiye ile halkın sorunları çözülemez” diye ekledi. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu