GÜNDEM

Melet Bölgesinde Üretim Vadisi İnşa Edeceğiz ve 2.500 Kişiye İstihdam Sağlayacağız! Türk-İslam Kültür Merkezi Oluşturacağız

ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ordu için birçok yeni müjdeyi paylaştı.

“ÜRETİM VADİSİ KURACAĞIZ”

Ekim ayı toplantısını meclis yerinde takip etmek isteyen ordu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Sude Naz Eren’dir. Eren, toplantının açılışında bir konuşma yaparak ordu Lisesi mezunu olan başkan Güler’e vurgu yaptı. Eren, özellikle gençlere yönelik yapılan ordu‘ya yapılan çalışmalarla ilgili başkan Güler’e teşekkürlerini iletti.

Gündem maddelerine geçmeden önce ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, meclis üyeleri ve kamuoyunu yaptıkları çalışmalarla ilgili görsel sunumlar eşliğinde bilgilendirmelerde bulundu.

“AMACIMIZ GÖÇÜ TERSİNE ÇEVİRMEK”

ordu‘nun ekonomisinde öne çıkan fındık ve fındıkla ilişkili istihdam alanları için önemli adımlar attıklarını dile getiren başkan Güler, bu sayede göçü tersine çevirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

“KENDİ KENDİNE YETEN ŞEHİR HEDEFİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Ordu Şehir Hastanesine yönelik gerçekleştirdikleri yatırımlardan gençlere yönelik hazırladıkları projelere kadar birçok müjdeyi paylaşan başkan Güler, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kumbaşı balıkçı barınağı modern bir hale getirilecek. Ordu Şehir Hastanesi için ana arterler oluşturuyoruz. Bu zamana kadar 50 milyon TL harcadık. Hastaneye önemli katkılar sağlıyoruz. 1650 dönüm alanda imar uygulaması yapıyoruz. Gençler için e-link oluşturacağız. Diğer belediyelerle iş birliği içinde ordu‘yu e-link noktasında önemli bir konuma taşıyacağız. Pazar günü Karadeniz’de denize en yakın tepe olan Yoroz’un açılışını gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Parkı’nın açılışı yapılacak. Ekiplerimiz 323 noktada çalışıyor. Kendi kendine yeten şehir hedefimize bu doğrultuda ilerliyoruz. Melet Projesi kapsamında çöplük alanı cennet gibi bir hale getirdik. Bu çalışma, kendi mühendislerimizle gerçekleştirilecek. 150 milyon TL ödeyerek bu alanı satın aldık.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu