GÜNDEM

İlçede Trafik Problemi Olan Karadeniz Bölgesi’nde Çevre Yolu İhtiyacı

Fatsa Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Fatsa çevre yolunun sadece Fatsa’nın değil, Karadeniz’in de bir sorunu olduğunu vurguladı. Karataş, “Fatsa çevre yolu tabelasında adı geçse de aslında Karadeniz ve uluslararası ticaret için önemli bir ağ olacak. Fatsa’nın dışından geçen bir yol sadece Fatsalıların değil, bölge halkının da ihtiyacını karşılayacak,” açıklamasında bulundu.

Fatsa Çevre Yolunun Maliyeti Büyükşehir Bütçesinden Daha Az

Fatsa çevre yolunun maliyetinin büyükşehir bütçesinden daha az olduğunu belirten Karataş, “Bu yol Azerbaycan ve Gürcistan’a doğru giden vatandaşların tercih edeceği bir güzergah olacak. Aynı zamanda Trabzon ve Rize gibi önemli bölgelere gidenler tarafından da kullanılacak. Bu nedenle Fatsa’da yüksek gibi görünse de aslında Karadeniz genelinde düşünüldüğünde büyük bir maliyet değil. Bugün için yaklaşık 4-5 katrilyonluk bir maliyetle bu yolun inşa edilmesi mümkün. Bu rakam, ordu büyükşehir bütçesinden daha az. Dolayısıyla sadece Fatsa’ya hizmet etmeyecek, aynı zamanda bölgenin ticari potansiyeline de katkı sağlayacak bir yatırım olarak bakmak gerekir,” şeklinde konuştu.

“Seçim sürecinde Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeme getirdiği çevre yolunu yatırım programında görememek şaşırtıcı. Umarım bir yanlış anlaşılma vardır,” diye ekledi.

Umarım Yanlışlık Vardır ve Düzeltilecektir

Bölge milletvekillerinin bir araya gelerek güçlerini birleştirmesi gerektiğini dile getiren Karataş, “Bu yatırım sadece Fatsa’nın değil, tüm Karadeniz’in ihtiyacı. Bölge milletvekillerinin bu konuda işbirliği yaparak bu projeyi hayata geçirmeleri gerekiyor. Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane gibi illeri temsil eden vekillerin de bu konuda destek olmaları, beraber hareket etmeleri önemli. Böylelikle bu yatırımı gerçeğe dönüştürmek ve bölge için bir kazanım haline getirmek mümkün olacaktır,” ifadelerini kullandı.

Vekillerin İşbirliği Önemli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu