GÜNDEM

Harabelere Hayali Seçmen İddiaları!

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde seçmen listeleri sonuçlanmasına az bir süre kala ordu’da harabe evlere seçmen yazıldığı iddiaları ortaya atıldı.

ordu’nun Ünye ilçesinin Sarıhalil Mahallesi’nde kullanılmayan harabe evlere seçmen yazdırıldığı iddia edildi. Sarahalil Mahallesi’nden Eren Atasoy, “Seçmen listelerini incelediğimizde kullanılmayan ve harabe evlere 25 yakın seçmen yazıldığını belirledik” dedi.

Usulsüz seçmen yazımının muhtarlık seçimleri nedeniyle yapıldığını vurgulayan Aza Abdullah Alemdar, “Daha önce baba evine adresini aldığı için Ercan Yalın’a ceza verilmişti. Kendi evine ikametgah alan vatandaşlara ceza uygulanacağı söylenerek uyarıda bulunuldu aynı uygulama neden Sarıhalil dışından gelen seçmenlere yapılmıyor? Şimdi Nüfus Müdürlüğüne soruyoruz: Kendi köyüne adres alan vatandaşa ceza var da Sarıhalil’le alakası olmayan insanlara yok mu? Bir de harabe evlere nasıl ikametgah verdiniz? Bunu Sarıhalil halkına açıklamaları gerekiyor. Bu usulsüzlüğün takipçisi olacağız. Bu usulsüzlüğe sessiz kalınırsa, engellenmezse Sarıhalil halkının haklarına, iradesine haksızlık yapılmış olur. Seçme, seçilme hakkına müdahale edilmiş olur. Bu nedenle yetkilerine sesleniyoruz, Sarıhalil dışından gelen seçmenleri iptal edilmeli; sorumlular kimse soruşturma açılmalıdır. Hakkımızı sonu kadar savunacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu