GÜNDEM

Derdiniz Deprem Değil Ekrem!

CHP ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, AK Parti’nin İstanbul belediye başkan adayı Murat Kurum’u sert bir dille eleştirerek, şehircilik ve çevre konularındaki olumsuz icraatlarını gündeme getirdi.

CHP ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, katıldığı bir televizyon programında AK Parti’nin İstanbul belediye başkan adayı olarak açıklanan Murat Kurum’u değerlendirdi. Adıgüzel, Kurum’un bakanlık dönemindeki uygulamalarını eleştirerek, özellikle şehircilik ve çevre konularındaki politikalarını sert bir dille eleştirdi. Adıgüzel, “Murat Kurum’un bakanlığı döneminde kaçak yapıların onaylanması, TOKİ projelerinin hala tamamlanmamış olması, çevre konularındaki olumsuz uygulamalar ve Atatürk’e karşı duyarsız tutumu” gibi konulara vurgu yaparak, AK Parti’nin İstanbul adayının sadece seçim öncesi projelerle değil, daha önceki icraatlarıyla da değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. 

Adıgüzel ayrıca, Murat Kurum’un sosyal medya üzerinden Kadir Mısıroğlu’na rahmet dilemesini eleştirerek, “Murat Kurum’un Atatürk’le zerre muhabbeti yokmuş demek ki. Kadir Mısıroğlu’nun Türkiye Cumhuriyeti, Kurtuluş Savaşı, Türk ordusu ve Atatürk aleyhine ifadeleri ortadayken kendisini bu şekilde anması enteresan. Yani Murat Kurum diyor ki, biz bir projeyle, altyapıyla, depremle İstanbul seçimine gitmeyeceğiz. Zaten AK Parti’nin derdi depremi değil Ekrem.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu