GÜNDEM

Başkan Güler, Geleneksel Belediyecilikten Farklı Yatırımlar Yaptık

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, TGRT Haber’de yayınlanan Celal Toprak’ın İş Dünyası programının canlı yayın konuğu oldu. Programda başkan Güler, belediye çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“YENİ BİR Ordu MODELİ OLUŞTU”

TGRT Haber Ekonomi Müdürü Celal Toprak’ın sorularını yanıtlayan başkan Güler, Ordu’da inovasyona büyük önem verdiklerini vurguladı.

Geleneksel belediyecilikten farklı olarak hayata geçirilen yatırımlarla yeni bir Ordu modelinin ortaya çıktığını belirten başkan Güler, “İnovasyona ve yeniliklere açık bir yapıya sahibiz. Ordu bu konuda çok uygun bir şehir. Cumhurbaşkanımız bizi Ordu’ya havza yaklaşımı ile yönetmemiz için görevlendirdi. Biz de geleneksel belediyeciliğin dışında önemli adımlar attık. Şehrin kendi kendine yetebilmesi için çalışmalar yaptık. Çünkü gıda krizi enerji krizi kadar önemli. Tüm bu çalışmalarımızla yeni bir Ordu modeli ortaya çıktı” dedi.

FINDIKTAN ÜÇ FARKLI ÜRÜN ÜRETİYORUZ

Fındığın kabuğu dahil olmak üzere çeşitli ürünlere yönelerek gelirleri artırmayı hedeflediklerini ifade eden başkan Güler, şunları söyledi:

“11 AY BOYUNCA BOŞ KALAN FINDIK BAHÇELERİ ÜRETİME AÇILDI”

Fındık bahçelerinin üretim sahası haline geldiğine dikkat çeken başkan Güler, sözlerine şöyle devam etti:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu